hasztagi

Najlepsze hasztagi na Instagramie – Popularne hashtagi 2020/2021

Hasztagi Instagram

Hasztagi, tagi, używanie hashtagów na IG, tagowanie… na pewno już o tym słyszałeś. Żyjemy w końcu w tych czasach – hasztagi w 2021 roku to wciąż podstawa na insta. Na Instagramie publikuje się codziennie miliony nowych wpisów. Nawet odsiewając te, które są z nieinteresujących nas tematyk, wciąż pozostaje do przejrzenia wiele tysięcy fotografii albo filmików. Jak w tym mrowiu znaleźć naprawdę ciekawe wrzutki? I co najważniejsze, jak dotrzeć do odbiorców, którzy chcieliby zobaczyć to, co publikujemy na swoim profilu na Insta? Na oba przypadki odpowiada jedno słowo: hasztagi.

NOWY WPIS: Najpopularniejsze hashtagi w 2022 roku

No to od początku – czym są hashtagi

Czym w ogóle jest hashtag? To słowo lub kilka słów opisujących tematykę wpisu i jego zawartość. Na Instagramie hashtagi oznacza się specjalnym znakiem # dzięki czemu skrypt serwisu społecznościowego właściwie go odczytuje. Hasztagiem będzie więc na przykład #wakacje, #wolne, #studia, ale również #najlepszadziewczyna, #piątek13 czy #cojatutajrobie – wszystkie poprzedzone odpowiednim znakiem, a w przypadku zbitki słów pisane bez spacji.

PLAN - PRICE

Description

Lajki Instagram

Wysokiej jakości Lajki IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Obserwujący Instagram

Wysokiej jakości obserwujący IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Komentarze Instagram 

Wysokiej jakości komentarze IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Znaj umiar z hasztagami na Insta w 2021 roku

Eksperci od social mediów są raczej zgodni w tym, aby przesadzać w liczbie dodawanych pod wpisami tagów. Za optymalne rozwiązanie uznaje się pięć hasztagów opisujących bezpośrednio tematykę wpisu, zdjęcia albo filmiku. Można do nich dodać jeszcze ze dwa hasztagi bardziej ogólne, ale to rozwiązanie polecane dla dłuższych wpisów tekstowych lub filmików. Dlaczego nie dodawać więcej tagów? Ponieważ większa liczba będzie sprawiała wrażenie marketingowego spamu, a tego nie chcą oglądać żadni internauci przeglądający profil. Pięć konkretnych hasztagów wygląda nie tylko lepiej, ale pokazuje, że właściciel profilu ma pomysł na wpis i doskonale wie, jak go opisać w krótki, ale dosadny sposób bez stosowania socjologicznych sztuczek z masowym dodawaniem hasztagów.

hasztagi

Jak działają hasztagi Instagram?

Zanim zaczniemy opisywać swoje wpisy hasztagami, warto w ogóle wiedzieć, na jakiej zasadzie one działają. Na szczęście wyjątkowo prostej: porównując je do bloga można określić hasztagi jako rodzaj kategorii. Klikając na jeden z nich automatycznie Instagram wyświetli nam wszystkie wpisy, które zostały nim oznaczone. Dzięki temu wyszukiwanie skonkretyzowanych treści z danej tematyki jest o wiele łatwiejsze niż przeszukiwanie wszystkich dodanych wpisów z ostatniego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jednocześnie podkreślana jest rola hasztagów w dotarciu do potencjalnych odbiorców, bo właściwie dobrane tagi pozwalają nie tylko opisać zdjęcie albo filmik, ale również zachęcić nowych instagramowiczów do zajrzenia na nasz profil i być może do jego obserwacji. A jak wiemy, obserwujący na instagramie są nam potrzebni.

Dlaczego warto stosować hashtagi?

To proste! Aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców potencjalnie zainteresowanych publikowanymi treściami. Dzięki hasztagom bardzo łatwo o promocję na Instagramie. I dotyczy to nie tylko firm wykorzystujących ten serwis w celach marketingowych, ale również zwykłych osób, które chcą podzielić się np. swoją fotograficzną twórczością albo umiejętnościami stylistycznymi i modowymi. 

Popularne hasztagi

Na dodatnie czeka zdjęcie pięknego zachodu słońca nad morzem, a do dyspozycji ma się tylko pięć hasztagów? Przecież aż kusi, by dać się ponieść i dodać ich dziesięć albo nawet piętnaście. Taki zachód zasługuje na dłuższy opis! Zamiast ulegać pokusie, lepiej spojrzeć na najpopularniejsze hashtagi na Instagramie i wybrać spośród nich ten, który najlepiej pasuje do treści zdjęcia. Nawet jeden popularny tag może przyciągnąć uwagę setek albo tysięcy nowych obserwatorów i sprawić, że część z nich zostanie na naszym profilu na dłużej. Z popularnymi hasztagami jednak też nie można przesadzać – głównie dlatego, że to hasła bardzo ogólne i o szerokiej tematyce. Aby trafić do odbiorców najlepiej zaś korzystać z tagów dokładnie i szczegółowo opisujących wpis na profilu, zaś jeden lub dwa najpopularniejsze hasztagi wykorzystać wyłącznie jako dodatek.

hashtagi

Co tagowano na Insta w przeszłości?

Rok 2018 był dla Instagrama przełomowy pod względem dodawanych pod wpisami hasztagów, bowiem padła ich rekordowa liczba w historii całego serwisu. Najpopularniejsze hasztagi 2021 wykorzystywane najczęściej przez użytkowników dotyczyły głównie tematyki miłości, przyjaźni, wakacji, zwierząt, jedzenia, pracy, czasu wolnego, mody, seriali i filmów. Wiele wpisów tagowano słowami związanymi z przyrodą i rodziną, sportem, fitnessem oraz… nazwami kolorów. TOP10 najczęściej używanych tagów w przeszłości jest więc łatwe do przewidzenia:

#love

#fashion

#beautiful

#animal

#friends

#summer

#holiday

#selfie

#style

#nature

PLAN - PRICE

Description

Lajki Instagram

Wysokiej jakości Lajki IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Obserwujący Instagram

Wysokiej jakości obserwujący IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Komentarze Instagram 

Wysokiej jakości komentarze IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Oczywiście wszystkie hasztagi są w wersji angielskiej z prostego powodu: ma ona największy zasięg i trafienie do większej grupy odbiorców jest dzięki temu łatwiejsze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dodawać też najpopularniejsze polskie hasztagi i kierować swoje wpisy głównie do polskich odbiorców.

A co taguje się dzisiaj?

Właściwie niewiele się zmieniło i trendy hashtagowe w 2021 są bardzo podobne do lat poprzednich. Wciąż najpopularniejsze hashtagi Instagram 2021 to te związane z uczuciami, gdzie króluje #love, #friend, #hate, #like Na wysokich miejscach są także hasztagi:

#travel

#music

#beauty

#girl

#food

#party

#home

#boy

#cat

#dog

#inspiration

#family

#style

#foodporn

#baby

#work

Użycie któregoś z tych hasztagów, oczywiście zgodnie z tematyką wrzucanego wpisu, da praktycznie stuprocentową gwarancję jego częstszych odwiedzin. 

Społecznościowe hashtagi Instagram

Na Instagramie stworzono niewielką grupę specjalnych hasztagów, które nie opisują konkretnie samego zdjęcia lub filmiku, ale służą społecznościowej komunikacji. To cztery główne hasztagi #followme, #like4like, #tbt oraz #instagood – dwa pierwsze zachęcają do śledzenia profilu i wspólnych oznaczeń, trzeci taguje zdjęcia z przeszłości (koniecznie dodawane w czwartki) a ostatni pokazuje wpisy z artystycznymi zdjęciami (można je znaleźć również pod #art). Do tego dochodzą najpopularniejsze hasztagi osobowe czyli #me oraz #selfie

Przyszłość hasztagów

Na podstawie prowadzonych przez Instagrama zestawień można się pokusić o przewidywania dotyczące tego, jak będą wyglądały najpopularniejsze hashtagi 2021. Trendy początkowej dziesiątki z pewnością pozostaną bez większych zmian, za to można się spodziewać, że więcej szumu będą robiły takie hasztagi jak #instamood #photo #nofilter #natural a także tagi z rosnącej w popularność branży modowej i stylistycznej: #beauty #makeup #pretty #model #inspiration

Aby zdobywać kolejne lajki instagram i obserwatorów na profil można – w zależności od tematyki – używać w przyszłości również tagów o bardzo szeroki znaczeniu:

#photography

#healthy

#workout

#smile

#yummy

#handmade

#goodmorning

popularne hashtagi

Zakazane hashtagi Instagram

Warto wiedzieć, że hashtagi Instagram w 2021 mają również swoją specjalną zakazaną listę. To na niej lądują słowa zablokowane przez serwis, których wykorzystywanie w postach może nieść nieprzyjemne konsekwencje. Powody blokady są różne – niekiedy wynikają z podtekstu seksualnego, innym razem przyczyną jest nadmierne ich wykorzystywanie do oznaczania postów o zupełnie innej tematyce. Niektóre z nich mogą budzić zdziwienie, zwłaszcza że na zakazanej liście są nawet zbanowane hasztagi Instagram, które do niedawna były jednymi z najpopularniejszych:

#books

#kissing

#shower

#alone

#wtf

#single

#date

#teen

#popular

#woman

#italiano

#hottie

PLAN - PRICE

Description

Lajki Instagram

Wysokiej jakości Lajki IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Obserwujący Instagram

Wysokiej jakości obserwujący IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Komentarze Instagram 

Wysokiej jakości komentarze IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

W 2019 i 2020 jak i 2021 lista zablokowanych hasztagów sięgała kilkudziesięciu tysięcy słów! Instagram nie podaje bezpośrednich przyczyn blokady, więc jeśli nie chcemy przypadkowo użyć zakazanego hashtagu, lepiej przed dodaniem sprawdzić, czy jest on dozwolony. Można to zrobić po prostu wpisując go w wyszukiwarkę – brak wyników będzie oznaczał, że hashtag znajduje się na zakazanej liście.