instastories

InstaStory – Co to jest Instagram Story i jak działa?

InstaStory – co to jest?

Jesteś tutaj zapewne dlatego, że chcesz dowiedzieć się: co jest InstaStory, jak działa i dlaczego właściwie powstało Instagram Story.

Insta Story to trochę ‘zgapiona’ opcja. Dlaczego? Na 100% wiecie czym jest snap. Na snapie możecie oglądać właśnie takie relacje, które nazywane są Story. Na instagramie powstało właśnie coś na wzór tego, tylko… z inną nazwą. I tak właśnie powstało InstaStory. Trzeba przyznać, że jest to niezła funkcja. Instagram Story jest używane bardzo często, przez osoby prywatne oraz firmy, do celów rozrywkowych jak i biznesowych.

Insta Story – jak używać?

Aby użyć tej interesującej funkcji na Instagramie, musimy wejść w aplikacje a następne przesunąć palcem całość w prawo. Mamy tam takie opcje jak:

  • ustawienia relacji,
  • rolka aparatu,
  • ikona błyskawicy,
  • strzałki,
  • filtry,
  • przycisk nagrywania,
  • warianty nagrywania

Wszystko jest raczej jasne, a z używaniem funkcji Story na Insta nie powinniście mieć żadnego problemu. Dodatkowo, jeśli używacie InstaStory, jest szansa że ktoś wejdzie na Wasz profil, dzięki czemu zdobędziecie trochę wizyt w profilu – zatem lajki na insta również mogą się pojawić.

instastory

Instagram Story – sposób na rozwinięcie biznesu?

Insta Story to tak jak już pisaliśmy – świetne narzędzie, dla każdego. Jak jednak w pełni wykorzystać potencjał tej funkcji?

Reklama na InstaStory

Tak, dobrze przeczytaliście! Instagram daje możliwość płatnej reklamy na swojej platformie, przez… Instagram Story! To świetna opcja dla ludzi, którzy rozwijają swój biznes, bądź po prostu chcą wypromować swój prywatny profil. Taka reklama nie kosztuje dużo, a potrafi dać bardzo obiecujące wyniki.

PLAN - PRICE

Description

Lajki Instagram

Wysokiej jakości Lajki IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Obserwujący Instagram

Wysokiej jakości obserwujący IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Komentarze Instagram 

Wysokiej jakości komentarze IG

W 100% bezpieczny proces

Ekspresowa realizacja

Praca influencerów

Influencerzy mają ułatwione zadanie. Tak samo z resztą jak i firmy. Reklama produktów bądź usług na Insta Story to świetna opcja – dynamiczna reklama, która dla firm nie kosztuje tak dużo, jak permanentny post na profilu Influencera. A posty takie, u popularnych osób, potrafią kosztować bardzo dużo. Oczywiście, żeby influencer wziął za to duże pieniądze, musi mieć dużo obserwujących i po prostu – być popularnym. Nie jest prawdą, że reklama na insta story działa tylko u dużych influencerów – mikroinfluencerzy również mają dobre grupy odbiorców.

Aplikacje do tworzenia instastory

No właśnie, a co, jeśli chodzi o aplikacje do tworzenia relacji na instagramie? To skomplikowana ale i prosta rzecz, kolokwialnie mówiąc.

Skomplikowana, bo mamy mnóstwo narzędzi do wyboru – od darmowych aż po płatne i drogie.

Jakie aplikacje zalecamy, aby stworzyć wysokojakościową Story?

Storyluxe – podstawa dla instagrama

Storyluxe to jedna z aplikacji, bez której nie wyobrażamy sobie prowadzić profilu na instagramie. Apka ta pozwala łączyć kilka filmów w jeden, dodawać zdjęcia, a także podkład muzyczny. Co więcej, aplikacja korzysta z dobrodziejstw dzisiejszego świata i sama umie zoptymalizować InstaStories do uzyskania lepszego efektu.

Canva – darmowy program do tworzenia Instastories

Fakt – Canva jest też w wersji PRO, czyli płatnej. Ale nie jest ona zupełnie potrzebna dla ludzi, którzy potrzebują programu tylko do tworzenia instastory. Canva to tak właściwie strona internetowa, w której można edytować pliki graficzne. Co najważniejsze – jest to bardzo proste narzędzie i każdy nowicjusz poradzi sobie z obsługą.

Polecamy wideo Klaudii Stawiarskiej – doskonale tłumaczy podstawy tej aplikacji.

Ile trwa relacja na Insta Story?

Relacja, tak samo jak na snapie, tak i na Instagram Story trwa dobę – czyli 24 godziny. Dlatego też zapewne opcja ta jest tańsza niż post na profilu Influencera.

Podsumowując – narzędzie InstaStory to świetne narzędzie i zdecydowanie opłaciło się Instagramowi. Ludzie używają tej funkcji i nie zapowiada się, żeby była ona niewypałem. Świetne narzędzie do celów rozrywkowych jak i celów biznesowych. Nie wyobrażamy sobie, żeby teraz IG funkcjonował bez tej funkcji, a Wy?

Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się, czym jest relacja na Instagramie i jak jej używać.